top of page
  • Przemysław Sobik

Leasing maszyn budowlanych i drogowych

Firmy budowlane wolą leasingować maszyny budowlane i drogowe, bo widzą korzyści płynące z takiego finansowania.


Europejski Fundusz Leasingowy - leasing maszyn i urządzeń budowlanych

Rynek budowlany ma się dobrze i dzięki temu rodzi potrzeby inwestycji w sprzęt budowlany i drogowy. Leasing specjalistycznego ciężkiego sprzętu w EFL to najszersze możliwości: koparki kołowe, koparki gąsienicowej, koparko-ładowarki, ładowarki czołowe i teleskopowe, spycharki, równiarki drogowe, walce drogowe, wozidła, wiertnice, zagęszczarki, młoty i nożyce wyburzeniowe, wywrotki, samochody z HDS, wózki widłowe i wiele innych, dźwigi budowlane, rusztowania - to wszystko można leasingować.

Na rynku jest wielu producentów maszyn budowlanych i drogowych - Atlas-Copco, CAT

Caterpillar, Manitou, Komatsu, JCB, Volvo, LIEBHERR i wielu innych.

Europejski Fundusz Leasingowy współpracuje z większością dostawców na polskim rynku.

Takie inwestycje są bardzo kosztowne więc warto skorzystać z leasingu takich maszyn. Niesie to za sobą korzyści podatkowe, ponieważ cała faktura przy leasingu operacyjnym stanowi koszt uzyskania przychodu.

Często zdarza się że branża budowlana działa sezonowo dlatego Europejski Fundusz Leasingowy S.A. wychodzi na przeciw z oferta leasingu operacyjnego z sezonowym harmonogramem spłat. W miesiącach największych obrotów można ustalić wysokie raty, natomiast w okresie obniżonego zapotrzebowania na usługi możemy ustalić wysokość rat, które nie będą obciążały wydatków przedsiębiorstwa.

Zdarza się tak, że jako przedsiębiorcy, z powodów niezależnych od nas, nie do końca jesteśmy przewidzieć, które czynniki mogą spowodować przestoje (np. warunki pogodowe, wstrzymanie budowy z uwagi na prace archeologiczne i inne).

EFL rozumie takie zdarzenia i udostępnia Leasingobiorcy narzędzie, jakim jest „leasing swobodny”.

Leasing swobodny pozwala obniżać lub podwyższać wysokość opłat leasingowych w zależności od potrzeb chwili. Zaletą leasingu swobodnego jest to, że przedsiębiorca nie musi składać wniosku o zmianę wysokości raty i czekać na odpowiedź, tylko robi to samodzielnie na portalu klienta EFL. Operacja trwa zaledwie 15min. Jeżeli jesteśmy przekonani do takiej formy finansowania maszyn i urządzeń, to najlepiej skontaktować

się z przedstawicielem EFL.

Należy wiedzieć, że można leasingować maszyny nowe i używane, zakupione zarówno w Polsce jak i za granicą, w walucie PLN i EUR.

Warunki leasingu w Europejskim Funduszu Leasingowym określane są indywidualnie dla każdego przedsiębiorcy, ponieważ wysokość raty leasingowej uzależniona jest od takich parametrów jak długość prowadzenia działalności gospodarczej, wysokość wpłaty własnej, która może wynosić od 0% do maksymalnie 45%, okresu na jaki ma być wyliczone finansowanie maszyny budowlanej (nawet do 72 miesięcy), kondycji finansowej przedsiębiorstwa, wartości maszyny oraz jej wieku. Często szukamy tzw. kalkulatora leasingu i sugerujemy się wynikiem wstępnego wyliczenia, który nie daje obiektywnej

wartości raty leasingowej. O wysokość raty najlepiej zapytać Przedstawiciela Europejskiego Funduszu Leasingowego.

0 komentarzy
bottom of page