top of page
  • Przemysław Sobik

Czy laboratoria stać na korzystanie z najnowszych rozwiązań technologicznych? Oczywiście że TAK!

W dniach 14-16 marca 2018 odbyły się 20 Międzynarodowe Targi Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab.


Autoryzowany Przedstawiciel Europejskiego Funduszu Leasingowego SA, uczestniczył w tym wydarzeniu jako jeden z wystawców.

Podczas rozmów z Dostawcami na targach, zorientowaliśmy się, że jako przedstawiciele funduszu leasingowego jesteśmy postrzegani dość sceptycznie, szczególnie w zakresie znajomości rynku laboratoryjnego. Tymczasem Przedstawiciel naszego stoiska ze swoim kierunkowym wykształceniem chemicznym oraz doświadczeniem zdobytym w trakcie 10 letniej pracy w laboratorium mógł wykazać się wiedzą i znajomością rynku. Wydaje się, że to niezaprzeczalny atut, który w charakterystyce tej branży jest szczególnie ważny bo dzięki wiedzy i doświadczeniu zarówno w branży laboratoryjnej jak i finansowej, może sprawnie i trafnie doradzić w procesie realizacji inwestycji.

Chcemy przedstawić zalety finansowania urządzeń, aparatury analitycznej, mebli, oprogramowania dla laboratorium.

Jeżeli chodzi o laboratoria posiadające certyfikację PCA (Polskie Centrum Akredytacji) to przede wszystkim muszą posiadać aparaturę żeby wdrożyć metodę i przygotować się do jej certyfikacji. Z uwagi na wysoką cenę urządzeń laboratoryjnych, leasing może być odpowiedzią na sfinansowanie dużej inwestycji i odciążyć laboratorium poprzez spłatę rozłożoną w czasie. Leasing to nie tylko spłata rozłożona w czasie, to także korzyści podatkowe w postaci kosztów uzyskania przychodu pomniejszających należny podatek oraz możliwość całkowitego odliczenia podatku VAT w odstępach comiesięcznych.

Kolejnym atutem takiego rozwiązania finansowego jest uproszczona procedura, która przy założeniu sprawnej wymiany informacji między Leasingodawcą a Leasingobiorcą może trwać ok. 3-5 dni roboczych.

Jeżeli popatrzymy na taki model finansowania od strony laboratorium to dostrzeżemy iż możliwość finansowania leasingiem aparatury spowoduje bardziej dynamiczny jego rozwój poprzez realizację szerszych inwestycji niż gdyby miały być finansowanie gotówką.

Takie rozwiązanie jest idealne dla wszystkich stron, szczególnie z uwagi na nową normę ISO/ICE 17025, która dopuszcza możliwość leasingu aparatury i sprzętu laboratoryjnego.

Pojawiały się również rozmowy o finansowaniu sprzętu dla uczelni wyższych, placówek badawczych, które z uwagi na specyficzną formę działalności gospodarczej mają złe doświadczenia z bankami i instytucjami finansowymi szczególnie w zakresie skomplikowanych procedur. Europejski Fundusz Leasingowy SA to minimum formalności.

Serdecznie zapraszamy do współpracy z nami, odpowiemy na wszystkie pytania. Służymy fachową wiedzą i pomożemy w doborze najkorzystniejszych warunków finansowania.


Joanna Komor Autoryzowany Przedstawiciel Europejskiego Funduszu Leasingowego

tel. 691 480 972

apeflkrakow@gmail.com
0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page